Śmiertelny wypadek na DK75. ZDJĘCIA!

0

W poniedziałek 23 kwietnia około godziny 16.09 Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego odebrało zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z autokarem na DK75 w miejscowości Krzyżówka.

Dyżurny Operacyjny SK KM PSP w Nowym Sączu zadysponował na miejsce zastępy z JRG w Krynicy Zdroju, OSP Nowa Wieś oraz OSP Mochnaczka Niżna.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na drodze krajowej 75 doszło do zderzenia autobusu Renault i samochodu osobowego Kia. Wszyscy pasażerowie autobusu (około 20 osób) nie zostali poszkodowani i o własnych siłach opuścili autobus. W samochodzie osobowym znajdował się zakleszczony 65-cio letni kierujący pojazdem. Osoba postronna rozpoczęła udzielanie mu pomocy. Ruch na drodze w obu kierunkach był zakłócony poprzez uszkodzone elementy pojazdów. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy samochodu osobowego . Działania medyczne przejął przybyły lekarz Pogotowia ratunkowego. Jednoczenie przeprowadzano działania mające na celu wydobycie kierowcy z pojazdu. Było to możliwe przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Po wykonaniu dostępu wydobyto z pojazdu kierowcę. Lekarz stwierdził zgon osoby poszkodowanej. Przy użyciu sorbentu zabezpieczono na jezdni niewielki wyciek płynów eksploatacyjnych – informuje KM PSP Nowy Sącz