Śmiertelny wypadek w gminie Zator. Nie żyje 16-latek. Policja poszukuje świadka – ZDJĘCIA

0

W dniu 27 września 2019 o godzinie 19.20 w Trzebieńczycach na ulicy Wadowickiej DK 28 doszło do wypadku drogowego śmiertelnego, w którym zginął 16 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego.

Jak wstępnie ustalili policjanci 19 – letni mieszkaniec gminy Zator kierując samochodem marki Audi podczas wyprzedzania zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka motocyklem /składakiem/, którym kierował 16 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego.  W wyniku zderzenia małoletni poniósł śmierć,  natomiast do szpitala z obrażeniami ciała Pogotowie Ratunkowe przewiozło 18 – letnią pasażerkę audi.

Do późnych godzin nocnych pod nadzorem prokuratora policjanci prowadzili oględziny miejsca zdarzenia, w celu zabezpieczenia wszystkich śladów na podstawie których zostaną ustalone  przyczyny i okoliczności tej tragedii drogowej.   Policjanci ustalili również, że małoletni posiadał prawo jazdy kategorii AM/B1.

Policjanci prowadzący śledztwo w sprawie wypadku drogowego śmiertelnego w Trzebieńczycach apelują do świadka zdarzenia tj. kierowcy pojazdu wyprzedzanego przez samochód marki Audi o kontakt osobisty z oświęcimską Policją lub telefoniczny pod numer telefonu 33 ‪847 52 80‬ lub pod nr alarmowy 112.