Śmiertelny wypadek w nowosądeckim. ZDJĘCIA!

0

Wczoraj(25 czerwca) około godziny 5.16 Dyżurny Operacyjny SK KM PSP W Nowym Sączu odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Krużlowej Niżnej.

Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Krużlowa Wyżna oraz OSP Chodorowa.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w zdarzeniu brał udział jeden samochód osobowy – Audi A6. Zdarzenie miało miejsce tuż za łukiem drogi poprzedzonym dłuższym odcinkiem prostej. Pojazd znajdował się na kołach, całkowicie poza drogą i nie powodował utrudnień w ruchu innych pojazdów. Według jednego z pasażerów pojazdem podróżowały 3 osoby – kierujący oraz dwoje pasażerów siedzących na tylnym siedzeniu. Na miejscu brak kierującego pojazdem, który oddalił się w nieznanym kierunku. Dwoje pasażerów siedzących na tylnym siedzeniu znajdowały się w pojeździe. Dostęp do siedzącej po lewej stronie pasażerki ze względu na zniszczenie pojazdu i zatrzaśnięte drzwi był utrudniony. Z pojazdu nie nastąpił wyciek płynów silnikowych bądź eksploatacyjnych.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przy pomocy sprzętu hydraulicznego wykonano dostęp do siedzącej na tylnym siedzeniu pasażerki. Sprawdzono czynności życiowe poszkodowanej, a po stwierdzeniu ich braku dokonano ewakuacji na zewnątrz. W trakcie ewakuacji na miejsce zdarzenia przybyła karetka pogotowia ratunkowego, której przekazano poszkodowaną. Wykonano wspólnie z ratownikami Pogotowia, resuscytację poszkodowanej. Przeszukano okolicę w celu odnalezienia kierującego i wykluczenia udziału innych osób w zdarzeniu.

Po kilkunastominutowej resuscytacji, odstąpiono od dalszych działań medycznych i został stwierdzony zgon osoby poszkodowanej. Drugi poszkodowany pasażer po wykonaniu wstępnych badan oraz zaopatrzeniu medycznym – został przetransportowany do szpitala – poinformowali dziś strażacy z KM PSP Nowy Sącza