Spłonął budynek gospodarczy oraz dach budynku mieszkalnego. FOTO!

0

W środę (24.01.2018r.) o godz. 14:53 Dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach otrzymał informację o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Zagórzany.

Po przybyciu na miejsce pierwszych SiS, Strażacy zabezpieczyli miejsce akcji, odłączyli dopływ energii elektrycznej do budynku, podali dwa prądy wody, jeden w natarciu na część gospodarczą i jeden w obronie na dach części mieszkalnej. Ratownicy zabezpieczeni w sprzęcie ochrony dróg oddechowych wprowadzili linię gaśniczą do wnętrza, ewakuując uwięzione zwierzęta oraz wynosząc dwie butle z LPG, które schładzano w bezpiecznej odległości od budynku – informuje KP PSP Gorlice

Spaleniu uległa część gospodarcza oraz dach całego budynku.Bez dachu nad głową pozostała siedmioosobowa rodzina, którą zajęli się pracownicy GOPS.

W działaniach gaśniczych trwających ponad 7 godzin brało udział 64 strażaków i 14 samochodów pożarniczych. Starty oszacowano wstępnie na około 150 tys. zł. a uratowane mienie na blisko 70 tys. zł. Zwarcie instalacji elektrycznej w budynku było prawdopodobną przyczyną pożaru. Wyjaśnieniem okoliczności i dokładnych przyczyn pożaru zajmie się policja – dodaje KP PSP Gorlice

Na miejscu, działania prowadziły zastępy z: JRG Gorlice, KP PSP Gorlice, OSP Zagórzany, OSP Biecz, OSP Klęczany, OSP Binarowa, OSP Moszczenica, OSP Kobylanka,OSP Kwiatonowice.

Foto: OSP Biecz