Strona główna krakowski Strzały w Krakowie. Policjanci postrzelili 20-latka, który ich zaatakował

Strzały w Krakowie. Policjanci postrzelili 20-latka, który ich zaatakował

0

Dziś(22.01) około godziny 15:40 na osiedlu Dywizjonu 303 w Krakowie doszło do poważnego zdarzenia, w którym Policjanci zmuszeni byli do oddania strzałów ostrzegawczych a następnie postrzelenia napastnika.


Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki BMW, którym kierował 20-latek.

Funkcjonariusze zbadali trzeźwość kierowcy a następnie poinformowali mężczyznę że zostanie poddany badaniom na obecność narkotyków. Wtedy 20-latek zaczął zachowywać się agresywnie, uderzył kontrolującego go policjanta i zaczął uciekać na piechotę – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie

Natychmiast przystąpiono do Policyjnego pościgu, który zakończył się kilkanaście metrów dalej. Jeden z policjantów rzucił się na mężczyznę i powalił go na ziemie. 20-latek nie dawał za wygraną i postanowił wyrwać broń funkcjonariuszowi policji. W tym momencie drugi z policjantów oddał strzał ostrzegawczy a następnie kolejny. Mężczyzna zaczął uciekać dlatego jeden z funkcjonariuszy oddał strzał w kierunku napastnika.

Mężczyzna z raną postrzałową trafił do jednego z Krakowskich szpitali. Na miejscu zdarzenia pracuje zespół dochodzeniowo-śledczy.