Strzelał do robotników aby powstrzymać prace budowlane

0

Policjanci zatrzymali 58-latka, który z okna mieszkania strzelał z wiatrówki do pracowników remontujących drogę w gminie Limanowa. Chociaż padło wiele strzałów w zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał

W środę  (5.01.br.) po południu dyżurny limanowskiej komendy otrzymał informację, że w jednej z miejscowości na terenie gminy,  do pracowników remontujących lokalną drogę ktoś strzela. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że do robotników ktoś strzelał z wiatrówki, z okna  pobliskiego domu. Mężczyzna widząc policjantów próbował uciec z bronią z budynku.
Mundurowi zatrzymali i obezwładnili agresora  jeszcze na jego posesji. Jak się okazało, był to 58-letni mieszkaniec Krakowa, który użytkuje tu dom należący do rodziny. Okazało się, że  już wcześniej próbował powstrzymać wykonywane prace na tej lokalnej drodze, kładąc się na przed maszynami budowlanymi. Ponieważ jego działania nie przyniosły rezultatu, z okna swojego domu zaczął strzelać do robotników. W całym tym zajściu za szczęście nikt nie został ranny.

Policjanci zabezpieczyli wiatrówkę z której strzelał agresor oraz śrut. 58-latek został przewieziony do pomieszczeń dla zatrzymanych w nowosądeckiej komendzie. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,7 promila alkoholu w organizmie.
Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, prokurator wydał postanowienie o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci dozoru Policji oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi.
Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem. Za narażenie robotników na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.