Sytuacja powoli, ale się stabilizuje obradował Sztab Kryzysowy ZDJĘCIA

0

W Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie trwa posiedzenie sztabu kryzysowego w którym udział bierze Pan Premier Mateusz Morawiecki, Komendant Główny PSP, Komendant Wojewódzki Policji, przedstawiciele służb współpracujących.

Straż Pożarna

Od wtorku odnotowano  6,5 tyś interwencji na terenie kraju, ostatniej doby 3550 w tym w Małopolsce  1350. Strażacy głównie wypompowują wodę z zalanych domów posesji i rozlewisk, wzmacniają wały i pomagają przy ewentualnej ewakuacji mienia.

 

Policja

Do działań na terenie województwa skierowano dodatkowo 300 policjantów.  Funkcjonariusze pomagają przy wzmacnianiu wałów i na bieżąco monitorują zagrożenia.

Wczoraj policjanci z komisariatu wodnego w Krakowie zapobiegli ewentualnej tragedii. Na Wiśle zauważono dryfujący tramwaj wodny. Zdając sobie sprawę że jednostka może uderzyć w filary mostu udało się zapobiec zdarzeniu. Tramwaj został odholowany i zacumowany w jednej z przystani.

 

Stany Wód

Na terenie województwa zanotowano stany alarmowe w 26 miejscach. W wielu miejscach są przekroczone stany ostrzegawcze. Pracownicy RZGW w Krakowie na bieżąco monitorują stany, w razie potrzeby są podejmowane interwencje. Nie ma obawy przed przelaniem się zbiorników retencyjnych.

Fala kulminacyjna przeszła przez Wisłę w Krakowie, osiągając 5,8m co jest wartością mniejszą niż się spodziewano.

Stany dróg

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne, utrudnienia występują bądź mogą występować na drogach wojewódzkich i powiatowych. Pracownicy GDDKiA i ZDW na bieżąco monitorują sytuację.

 

Zdjęcia Redakcja we współpracy z Powiat Krakowski 112, www.sucha24.pl, www.infobrzeszcze.pl, www.oswiecim112.pl,