Szczegóły porannego wypadku w powiecie bocheńskim – ZDJĘCIA!

19 października 2021, 17:18

Do śmiertelnego wypadku drogowego doszło dziś na drodze powiatowej w miejscowości Ujazd. Ranni zostali niepełnosprawni pasażerowie busa. Na miejscu pracują służby, a poszkodowanym udzielona została pomoc medyczna i psychologiczna.

Dziś około godz. 8:00 w miejscowości Ujazd w gminie Trzciana  na drodze powiatowej  doszło do wypadku drogowego. Bus fiat ducato kierowany przez 65-latka mijał się na łuku drogi z kierowanym  przez 30-latka ciągnikiem rolniczym ciągnącym 2 przyczepy.  W pewnym momencie doszło do zderzenia drugiej przyczepy z busem, w wyniku czego bus wpadł do rowu podobnie jak przyczepa.

W busie było 15 dorosłych pasażerów  – to osoby niepełnosprawne przewożone do Środowiskowego Domu Samopomocy w Rdzawie. Jedna z tych osób zmarła, 3 osoby ciężko ranne zostały przewiezione przewiezione do szpitala, podobnie pozostałe 11 osób – na badania. Kierowcy są trzeźwi, nie odnieśli obrażeń.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego koordynuje działania ratownicze i pomoc psychologiczną dla poszkodowanych. Na miejscu jest obecny wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz. Pomocy udziela 6 karetek, zadysponowano też 2 śmigłowce LPR Ratownik 4 i 6. Na miejscu pracuje także 40 strażaków z 12 zastępów PSP i OSP Łapanów, OSP Trzciana, OSP Leszczyna, OSP OSP Łąkta Górna, OSP Kamionna.

Policja kieruje uczestników ruchu na objazdy a grupa dochodzeniowo-śledcza z prokuratorem zabezpiecza ślady i ustala okoliczności wypadku.