Tragiczna noc sylwestrowa w Naszym województwie. W przeciągu kilku godzin doszło do trzech pożarów budynków. ZDJĘCIA!

0

Bardzo nieszczęśliwy okazał się początek nowego roku. Tej nocy na terenie Naszego województwa doszło do 3 pożarów budynków mieszkalnych. Pożary okazały się na tyle tragiczne, iż w dwóch palących się budynkach ujawniono spalone ludzkie zwłoki.


Do pierwszego z nich doszło już dwie minuty po północy w Żegiestowie, w powiecie nowosądeckim. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej, języki ognia wydostawały się przez okna na poddaszu. Ogniem objęte było całe poddasze. Z relacji sąsiadów wynikało, iż w środku znajdować się może człowiek. W pierwszej fazie gaszenia ratownicy nie mieli możliwości wejścia do środka budynku. Po ugaszeniu pożaru oraz dokładnym przeszukaniu pomieszczeń, niestety potwierdziły się podejrzenia sąsiadów. Strażacy ujawnili spalone ludzkie zwłoki w zaawansowanym stopniu. Działania prowadziło 10 zastępów straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego, a także policja.

Fot. KM PSP Nowy Sącz.

Do kolejnego pożaru doszło kilkadziesiąt minut później w powiecie tatrzańskim. O godzinie 0:38 do SKKP w Zakopanem wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalno – gospodarczego w Murzasichlu przy ul. Wielhorskiego. Po przybyciu na miejsce akcji pierwszych zastępów, część gospodarcza w całości objęta była ogniem, natomiast w budynku mieszkalnym ogień obejmował dach budynku. Z racji, iż istniało prawdopodobieństwo o człowieku który może znajdować się w budynku, po wstępnym przytłumieniu ognia do środka wprowadzono strażaków, którzy przeszukali wszystkie pomieszczenia. Na szczęście nie odnaleziono w środku żadnej osoby. Na miejscu działań: PSP, OSP, Pogotowie Ratunkowe, Pogotowie Energetyczne, Policja.

Fot. KP PSP Zakopane

Do najbardziej tragicznego pożaru doszło około godziny 5, w powiecie tarnowskim. W Pogórskiej Woli w ogniu stanął domek letniskowy zaadaptowany do mieszkania całorocznego. Dojazd do miejsca zdarzenia był utrudniony ze względu na teren w jakim znajdował się budynek. Początkowo ogniem objęte było poddasze domku, lecz ogień przenosił się błyskawicznie na kolejne części budynku. W trakcie przeszukiwania domku, strażacy natrafili na zwęglone zwłoki dwóch ludzi. Wstępnie wiadomo, że budynek zamieszkiwały matka z córką. Znaleziono także trzy spalone zwierzęcia,  psy oraz kota. Trwa ustalanie okoliczności w jakich mogło dojść do pożaru oraz identyfikacja zwłok.

Fot. Czytelnik, (na zdjęciu widoczne pogorzelisko budynku).