Tragiczny pożar budynku mieszkalnego w Muszynie. Nie żyję jeden z domowników – ZDJĘCIA!

0

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło wczoraj wieczór w Muszynie, w powiecie nowosądeckim. Podczas wymiany butli gazowej doszło do jej rozszczelnienia, w skutek czego doszło do wybuchu. W budynku przebywały cztery osoby, niestety jednej z nich nie udało się uratować.


Kilka minut po godzinie 18 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu wpłynęło zgłoszenie o wybuchu gazu w jednym z budynków w Muszynie przy ul. Ogrodowej.

 – Z informacji uzyskanych od rodziny ustalono, iż w czasie wykonywania prac związanych z wymianą butli gazowej przy kuchence doszło do rozszczelnienia a następnie zapalenia się gazu co spowodowało wybuch w obiekcie. – informują funkcjonariusze PSP.

Ratownicy odnaleźli mężczyznę wykorzystując kamerę termowizyjną (z uwagi na spore zadymienie w pomieszczeniach). Po odnalezieniu mężczyzny natychmiast go ewakuowano na zewnątrz i przekazano obecnej na miejscu zdarzenia załodze karetki Pogotowia ratunkowego. Po wykonaniu szeregu zabiegów związanych z przywróceniem czynności życiowych u mężczyzny, nie udało się ich przywrócić. – relacjonuje PSP w Nowym Sączu.

Łącznie w budynku przebywały cztery osoby, troje z nich ewakuowało się przed przybyciem służb ratunkowych.

Na miejscu działań: JRG Krynica – Zdrój, OSP Muszyna, OSP Muszyna-Folwark, OSP Szczawnik, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja, Pogotowie Energetyczne.

Fot. KM PSP Nowy Sącz.