Tragiczny pożar w Krakowie. Nie żyją dwie osoby a trzy zostały ranne. FOTO!

0

Dziś w nocy (21.01.2017r.) o godz. 00:55 do Dyżurnego Operacyjnego SK KM PSP w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze wagonów przy ul.Kolejowej.  Z informacji zgłaszającego wynikało że w środku mogą znajdować się osoby bezdomne.

Po przybyciu  do zdarzenia jednostek Państwowej Straży Pożarnej stwierdzono rozwinięty już pożar. Na zewnątrz znajdowały się trzy osoby poparzone, którym udzielono Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy a następnie przekazano je ZRM.

W trakcie prowadzonych działań uzyskano informację od osób poszkodowanych, że w płonących wagonach mogą znajdować się jeszcze dwie osoby oraz turystyczne butle gazowe. Po ugaszeniu pożaru, wprowadzono rotę z JRG 2 wyposażoną w kamerę termowizyjną z trzecią linią gaśniczą do środka osobowego wagonu kolejowego celem przeszukania i dogaszenia. W trakcie przeszukania odnaleziono zwęglone zwłoki dwóch osób. W wagonie odnaleziono również trzy turystyczne butle gazowe, które schłodzono do temperatury otoczenia – informuje KM PSP Kraków

Ofiary pożaru to 41-letnia kobieta i 43-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania.
W działaniach udział brało 8 zastępów, ogółem 28 strażaków. Na miejsce zdarzenia przybył również Komendant Miejski PSP w Krakowie. Miejsce zdarzenia przekazano pisemnie Policji, która wyjaśni okoliczności pożaru.

Foto: KM PSP KRAKÓW