Tragiczny pożar w powiecie oświęcimskim

0

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu wyjaśniają okoliczności w jakich doszło do śmierci 68 – letniego mieszkańca  Piotrowic. Jak podaje Oświęcimska Policja – Mężczyzna najprawdopodobniej zatruł się dymem z palących się kontenerów na odpady.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło dziś w nocy (19/20.01.2021). Tuż po godzinie 02.00 służby ratunkowe zostały zaalarmowane o dymie wydobywającym się z jednego z budynków gospodarczych w Piotrowicach. Dym zauważył mieszkaniec Piotrowic, który natychmiast zaalarmował właściciela  posesji. Na miejsce skierowano zastępy z OSP Piotrowice, OSP Przeciszów i JRG Oświęcim.

Przed służbami na miejscu znalazł się wracający z pracy strażak OSP Zator, który ewakuował z budynku przytomnego mężczyznę, nieprzytomnego 68 – latka ewakuowali z kolei strażacy z OSP Przeciszów. Nie wyczuwając funkcji życiowych natychmiast rozpoczęli jego resuscytację, którą kontynuowali aż do przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego. Niestety życia mężczyzny nie udało się uratować.

W trakcie prowadzonych czynności na miejscu zdarzenia ustalono, że najprawdopodobniej przyczyną zgonu mężczyzny, który przebywał w pomieszczeniach zaadaptowanych na pomieszczenia mieszkalne, było zatrucie dymem, wydobywającym się z palących się plastikowych kontenerów, znajdujących się w sąsiednim pomieszczeniu.