Tragiczny pożar w w powiecie nowotarskim. W domku letniskowym spłonęły dwie osoby

30 maja 2021, 19:39

Dwie osoby zginęły w pożarze, do którego doszło w sobotę w Szczawnicy w województwie Małopolskim powiat nowotarski. Ogień pojawił się rano w drewnianym domku letniskowym przy ul. Pienińskiej. Po ugaszeniu pożaru strażacy znaleźli w zgliszczach zwęglone ciała kobiety i mężczyzny.

W sobotę rano (29 maja) w Szczawnicy zapalił się jeden z domków letniskowych przy ul. Pienińskiej. Informacja o pożarze dotarła do służb ratunkowych ok. godz. 9. Gdy strażacy dotarli na miejsce, drewniany domek stał już w płomieniach.

W działaniach brały udział zastępy z:OSP Szczawnica, OSP Jaworki, OSP Szlachtowa, OSP Krościenko, OSP Tylka, JRG Nowy Targ, Oficer Operacyjny WSKR Kraków, Policja, ZRM, Prokurator.

– Po ugaszeniu pożaru odnaleziono dwa zwęglone ciała – poinformowała PAP rzeczniczka nowotarskiej policji Dorota Garbacz. – Na miejscu trwają czynności z udziałem prokuratora, a także biegłego do spraw pożarnictwa. Nie znamy tożsamości ofiar. W tym budynku czasami chroniły się osoby bezdomne.

Na chwilę obecną nie wiadomo kim były ofiary. W pożarze zginęli najprawdopodobniej kobieta i mężczyzna w wieku ok 60 lat. Ich ciała zostały niemal zupełnie zwęglone.

Fot. OSP Szczawnica