Tragiczny w skutkach wypadek na drodze prowadzącej pod Babią Górę. Nie żyje młody kierowca. ZDJĘCIA!

0

Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj popołudniu w Lipnicy Wielkiej pow. nowotarski, na drodze lokalnej prowadzącej pod Babią Górę. Samochód w którym podróżowało troje młodych ludzi z niewyjaśnionych przyczyn wypadł z drogi, po czym wylądował w przydrożnym rowie. Zginął kierujący osobówką. 


,, Młody kierowca uderzył głową w przednią szybę. Musieli go wydobyć strażacy, po czym rozpoczęli reanimację. Musieli też pomóc zakleszczonej nastoletniej pasażerce. Samochodem podrózowała jeszcze jedna dziewczyna, która wyszła z samochodu o własnych siłach.

Na miejsce zadysponowano strażaków z OSP Lipnica Wielka Centrum, OSP KSRG Jablonka i JRG Nowy Targ. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i pomogli wydobyć zakleszczone osoby. 

Ratownicy Zespołu Ratownictwa Medycznego i Lotniczego Pogotowia Ratunkowego podjęli się reanimacji. Niestety po kilkunastu minutach stwierdzono zgon. Helikopter LPR zabrał nastolatkę do szpitala w krakowskim Prokocimiu. Stwierdzono u niej obrażenia wielonarządowe. Ratownicy zajęli się też drugą nastolatką.

Młode dziewczyny to mieszkanki Lipnicy Wielkiej Przywarówki.

„Rajsztag” to droga lokalna prowadząca pod Babią Górą z Lipnicy Wielkiej do Zubrzycy Górnej. ” – informuję portal goral.info.pl.

Fot. Piotr Duraj/ www.goral.info.pl