Tragiczny wypadek drogowy w Krzczonowie, k. Myślenic. Nie żyje kierowca samochodu ciężarowego – ZDJĘCIA!

0

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło wczoraj rano w Krzczonowie, na drodze powiatowej (Pcim – Jordanów). W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący samochodem ciężarowym. Droga na czas działań służb ratunkowych zablokowana była ponad 7 godzin.


Około godziny 9:30 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów ciężarowych na drodze powiatowej w miejscowości Krzczonów (pow.myślenicki).

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnych stwierdzono jeden z samochodów z rozbitą kabiną w rowie (we wnętrzu znajdował się kierujący) oraz drugi pojazd z uszkodzoną przyczepą z której spadł stalowy kontener na jezdnie.

Niestety siła uderzenia była na tyle mocna, iż kierujący został dosłownie wgnieciony w karoserie ciągnika. Przybyły na miejsce lekarz PRM stwierdził zgon poszkodowanego.

W celu wykonania dostępu do ofiary i ewakuacji go z pojazdu wykorzystano narzędzia hydrauliczne. Czynności dochodzeniowe na miejscu wypadku prowadziły służby Policji, Prokuratury, biegli d.s transportu.

Fot. KP PSP Myślenice