Tramwaj zderzył się z samochodem osobowym. Strażacy musieli wykonać dostęp do rannego kierowcy. FOTO!

0

Dziś ok godziny 7 w Krakowie na ulicy Mogilskiej doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i tramwaju miejskiego.

Do zdarzenia doszło na wysokości Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Dyżurny Operacyjny SK KM PSP w Krakowie na miejsce zadysponował zastępy z JRG 1 Kraków. Do zdarzenia udał się również Oficer Operacyjny Miasta.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że na skutek nieprawidłowego manewru zawracania przez samochód Volvo, doszło do niebezpiecznego uderzenia przez tramwaj w bok pojazdu. Po uderzeniu samochód został odrzucony na kilka metrów, a w środku znajduje się uwięziony kierowca. W celu wykonania dostępu dla Krakowskie Pogotowie Ratunkowe użyliśmy ratowniczych narzędzi hydraulicznych, a obecny w środku strażak stabilizował głowę poszkodowanego kierowcy, któremu wcześniej założono kołnierz ortopedyczny. Podczas pracy narzędziami hydraulicznymi kontrolowaliśmy miejsca cięcia za pomocą karty ratowniczej dobranej do modelu samochodu. Z zachowaniem środków ostrożności, po kilku minutach pokonaliśmy wzmocnienia pojazdu, które prawidłowo przyjęły siłę uderzenia ratując życie kierowcy. Obecny na miejscu ZRM oraz nasi strażacy ewakuowali z pojazdu rannego kierowcę, który został zabrany do szpitala – informują strażacy z JRG 1 Kraków


Działania trwały dwie godziny a ruch prowadzony był wahadłowo. Dokładne okoliczności zdarzenia ustalają funkcjonariusze Policji.

 

Foto: JRG 1 Kraków