Trudna sytuacja po nocnych opadach deszczu ZDJĘCIA

0

Po nocnych ciągłych opadach podniosły się stany rzek, na chwilę obecną stany alarmowe zostały  przekroczone m.in. na rzekach

Soła w Oświęcimiu, Stryszawa i Skawa w Suchej Beskidzkiej,  Rudawa w Balicach, Białka w Trybszu, Szreniawa w Biskupicach, Raba w Proszówkach, Biała w Ciężkowicach i Grybowie oraz Sękówka w Gorlicach.

Na wielu rzekach wodwskazy pokazują stan ostrzegawczy.

Wczorajszego popołudnia na teren powiatu dąbrowskiego zostały zadysponowane liczne SIS strażaków Centralnego Odwodu Operacyjnego, a także Małopolskiej Brygady Odwodowej m.in. ze SA PSP w Krakowie, CS PSP w Częstochowie, KM PSP Kraków, Nowy Sącz, oraz strażacy z Brzeska, Tarnowa, Bochni i Oświęcimia. Ponadto do akcji skierowano wojsko i więźniów.

Jedna z najgorszych sytuacji panuje właśnie w powiecie dąbrowskim w miejscowości Suchy Grunt, gdzie doszło do przerwania wału na rzece Breń  i zalania terenów. Na miejscu wizytował Premier RP Mateusz Morawiecki oraz Komendant Główny PSP.

W całym województwie strażacy i służby zmagają się ze skutkami opadów. Głównie wypompowują wodę z zalanych posesji, usuwają rozlewiska czy umacniają wały workami.

Nieprzejezdnych jest wiele dróg.

 

Zdjęcia Redakcja