Tymczasowy areszt dla sprawcy rozboju

0

Policjanci z Wydziału Sztab Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali 20- latka, który terroryzując nożem sprzedawcę w sklepie na krakowskim Ruczaju zabrał pieniądze z kasy. Mężczyźnie grozi do lat 12 pozbawienia wolności. Został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.

1 marca br. w godzinach wieczornych, oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji dostał zgłoszenie, że w jednym z krakowskich marketów spożywczych na osiedlu Ruczaj doszło do rozboju. Na miejsce został skierowany patrol, który na podstawie zapisu z monitoringu i relacji poszkodowanego pracownika sklepu ustalił wizerunek sprawcy i przekazał go drogą radiową innym funkcjonariuszom pełniącym służbę w tym rejonie. Z monitoringu wynikało, że sprawca podszedł do pracownika marketu w momencie, gdy ten wykładał towar na półkę, a następnie przykładając mu nóż do gardła i grożąc pozbawieniem życia nakazał otworzyć kasę sklepową, z której zabrał 400 złotych, a następnie wybiegł z lokalu i uciekł w nieznanym kierunku. Kilkadziesiąt minut później, w trakcie patrolowania pobliskiej okolicy, w rejonie ulicy Miłkowskiego, kryminalni zauważyli mężczyznę, który wyglądem odpowiadał rysopisowi sprawcy rozboju. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, którym okazał się 20-letni mieszkaniec Krakowa. Przy mężczyźnie znaleziono nóż myśliwski oraz skradzioną gotówkę.

Jeszcze tego samego dnia policjanci z Komisariatu V Policji na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych przedstawili 20-latkowi zarzuty i trafił on do policyjnego aresztu. Dzień później sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 12 lat.