Ukradł z mieszkania kobiety kartę bankomatową oraz gotówkę. Uciekając, przebił opony w jej samochodzie

0

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi 36-latkowi za kradzież karty i dokonanie przy jej użyciu dwóch nieautoryzowanych płatności zbliżeniowych. Mężczyzna odpowie również za próbę wypłaty pieniędzy i uszkodzenie samochodu.

Kilka dni temu, Komisariat Policji w Andrychowie został powiadomiony o kradzieży karty bankomatowej i pieniędzy w kwocie 150 złotych. Jak wynikało z ustaleń, sprawca wykorzystując moment, że drzwi do mieszkania pokrzywdzonej nie były zamknięte na klucz, wszedł do środka i ukradł portfel z torebki, która znajdowała się w korytarzu. Gdy kobieta zorientowała się, że została okradziona, wybiegła przed blok, gdzie na parkingu ujawniła przebite opony w swoim samochodzie. Obok leżał jej portfel, ale brakowało w nim pieniędzy i karty bankomatowej.
Powiadomieni o sprawie kryminalni, ustalili że mieszkaniec Andrychowa (typowany sprawca tych przestępstw), kupował alkohol w sklepie i przy użyciu karty zgłaszającej, dwukrotnie za niego zapłacił na łączną kwotę prawie 160 złotych. Mężczyzna próbował również wypłacić pieniądze z bankomatu nie znając pinu. Swój cel próbował więc osiągnąć metodą na „chybił-trafił”. Bezskuteczne. W wyniku podjętych czynności przez śledczych, 36-latek został zatrzymany na terenie miasta. Usłyszał 6 zarzutów m.in. kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia, do których się przyznał i złożył na tę okoliczność wyjaśnienia. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.