W internecie oferowała domowe testy na koronawirusa. Teraz może usłyszeć zarzuty!

0

17 marca br. jeden z funkcjonariuszy KPP w Chrzanowie przeglądając strony internetowe natknął się na Facebooku na ofertę zakupu testu na COVID-19, który można wykonać samodzielnie w miejscu zamieszkania . Z uwagi na panującą sytuację zainteresował się tym postem udostępnionym przez mieszkankę gminy Trzebinia. W poście kobieta ogłosiła, że testy będą dostępne od poniedziałku w cenie pomiędzy 35-50 zł, z dopiskiem, że będzie możliwa wysyłka. W związku z tym prosiła o skontaktowanie się z nią z podaniem numeru kontaktowego.

W powyższej sprawie Komisariat Policji w Trzebini przeprowadził wstępne czynności mające wyjaśnić okoliczności sprawy. Ustalono, że kobieta nie miała możliwości aby dysponować takimi testami. Rozważane jest zatem wszczęcie postępowania w związku z usiłowaniem oszustwa – za co grozi do 8 lat pozbawiania wolności.

W czasie walki z COVID-19 Policja apeluje o rozwagę i zdrowy rozsądek przy zakupie asortymentu mającego nas chronić przed wirusem. Mogą pojawić się osoby, które żerując na ludzkiej obawie przed chorobą próbują czerpać korzyści z obecnej sytuacji jaka panuje w kraju i za granicą.

Źródło www.malopolskapolicja.gov.pl