Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka ZDJĘCIA, FILMY

0

W dniu 9 maja w Krakowie odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu 145-lecia Krakowskiej Straży Pożarnej połączone z Wojewódzkim Świętem Dnia Strażaka.

Patronat Honorowy nad uroczystościami objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Uroczystości rozpoczęły się wymarszem kompanii z siedziby KM PSP do Bazyliki Mariackiej, gdzie odprawiono uroczystą Mszę Świętą.

Następnie uroczystości przeniosły się na płytę Rynku Głównego, gdzie dowódca złożył meldunek przybyłemu na miejsce sekretarzowi w resorcie MSWiA Panu Krzysztofowi Kozłowskiemu. Następnie uroczyście odśpiewano Hymn Polski podczas którego strażacy z JRG 3 w Krakowie tradycyjnie rozwiesili flagę na wieży zegarowej.

Podczas uroczystości ponad  160 funkcjonariuszy PSP z terenu województwa zostało wyróżnionych medalami oraz awansowani na wyższe stopnie służbowe.

Wśród obecnych gości byli Wojewoda Małopolski, Komendant Wojewódzki Policji, przedstawiciele Wojska, ZW ZOSP RP i wielu  innych współpracujących na codzień ze strażakami organizacjami.

Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza.Obecni na miejscu na koniec mogli podziwiać ich podczas pokazu.

Na sam koniec odbyła się parada oddziałów pieszych i zmotoryzowanych przez rynek.

Jednocześnie na Małym Rynku można było podziwiać pokazy strażackie oraz samemu spróbować swoich sił w przygotowanych przez strażaków zadaniach.

Filmy z uroczystości dostępne pod linkami poniżej:

https://drive.google.com/open?id=1NAh5hKJF5b-cjGRecGJ0kcCT8UJ7ohnP

https://drive.google.com/open?id=1I3eN1Dpw2YNOU2dnGSHT42XfUiFQjeLe

Reportaż: Krzysztof  – www.112malopolska.pl

Foto, filmy: Krzysztof, Jacek – www.112malopolska.pl