Województwo Małopolskie z nowymi ambulansami

0

Małopolska wzbogaciła się o 10 nowoczesnych ambulansów! Wszystko dzięki inicjatywie posłów z naszego regionu. To ich działania zaowocowały tym, że do budżetu Wojewody Małopolskiego trafiło dodatkowo 5 milionów zł przeznaczonych na odnowienie taboru ratownictwa medycznego.

Nowe karetki wraz z wyposażeniem będą obsługiwały teren:
– Krakowa i powiatu krakowskiego ziemskiego – 7 sztuk,
– powiatu olkuskiego – 2 sztuki,
– powiatu miechowskiego – 1 sztuka.

Serdecznie dziękuję parlamentarzystom z Małopolski za podjęcie działań, dzięki którym udało się zakupić nowe karetki. Dziękuję za to, że te dodatkowe – znaczne – środki zostały przeznaczone właśnie na wzmacnianie małopolskiego ratownictwa medycznego. Służby medyczne potrzebują sprzętu wysokiej jakości. Nowe karetki to większe bezpieczeństwo pacjentów, ale też lepszy komfort pracy służb medycznych – podkreślił wojewoda Piotr Ćwik podczas briefingu prasowego, który dziś odbył się w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym.

W briefingu uczestniczyli posłowie: Małgorzata Wassermann, Andrzej Adamczyk, Elżbieta Duda, Jacek Osuch.

Zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców to mój absolutny priorytet. Tym bardziej ogromnie cieszę się, że Kraków, jak i okoliczne powiaty otrzymają nowe karetki. Jestem przekonana, że takie działania są potrzebne po to, by usprawnić i przyspieszyć pomoc najbardziej potrzebującym. Pamiętajmy, że niejednokrotnie o naszym życiu decydują minuty – czas dojazdu z taką pomocą musi być zatem maksymalnie skrócony. Nam, krakowianom pozwoli to na osiągnięcie większego poczucia bezpieczeństwa – powiedziała poseł Małgorzata Wassermann.

Mieszkańcy Krakowa oraz okalających powiatów: krakowskiego, miechowskiego i olkuskiego zasługują na zabezpieczenie medyczne na najwyższym poziomie. Jestem przekonany, że 10 nowych ambulansów, zakupionych przez Pana Wojewodę Małopolskiego dzięki środkom wygospodarowanym z budżetu państwa, znacząco poprawi poziom bezpieczeństwa mieszkańców i sprawi, że tabor ratownictwa medycznego będzie jeszcze nowocześniejszy. Cała sytuacja pokazuje jasno, że odpowiedzialne, uczciwe i gospodarne zarządzanie państwem przez obecny rząd i jego instytucje, umożliwia właśnie taką konkretną odpowiedź na potrzeby mieszkańców Krakowa i okolic, zwłaszcza w zakresie bezpieczeństwa medycznego – podsumował minister Andrzej Adamczyk.

Do wyposażenia karetek zakupiono również specjalistyczny sprzęt medyczny (np. defibrylatory transportowe, urządzenia do automatycznej kompresji klatki piersiowej; respiratory transportowe, kapnometry czy resuscytatory dla dzieci.