Wspólnymi siłami przeciwko koronawirusowi

0

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita oraz wicewojewoda małopolski Zbigniew Starzec odbyli dzisiaj wideokonferencje ze starostami i dyrektorami szpitali.

Rozmawiano zarówno o poszerzeniu bazy łóżkowej dla pacjentów z COVID-19, jak i o innych kwestiach organizacyjnych, które pozwoliłyby odciążyć Szpital Uniwersytecki. Prace zmierzające do wskazania kolejnego małopolskiego szpitala jednoimiennego trwają już od pewnego czasu i obejmują szereg aspektów – nie tylko liczbę łóżek, ale także na przykład infrastrukturę potrzebną do tlenoterapii.

– Analizujemy sytuację i różne warianty rozwiązań. Trzymamy rękę na pulsie. Bardzo nam zależy na wypracowaniu kompleksowych rozwiązań i z pełną determinacją będziemy dążyć do ich wypracowania. Liczę na solidarne działania zarówno przedstawicieli samorządów, jak i wszystkich szpitali. Walka z koronawirusem musi być naszym wspólnym celem – przekazał wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

– Już teraz dziękuję dyrektorowi Szpitala Uniwersyteckiego Marcinowi Jędrychowskiemu, starostom i dyrektorom szpitali za zrozumienie obecnej sytuacji i otwartość na rozwiązywanie pojawiających się problemów. Wierzę, że wspólnymi siłami wypracujemy narzędzie odciążające nasz szpital jednoimienny w zakresie opieki nad pacjentami w izolacji domowej.
Szpital Uniwersytecki ma szczególną rolę w systemie opieki nad pacjentami z COVID-19, ale wierzę, że doświadczenia pozostałych małopolskich szpitali będą stanowić bazę, dzięki której wspólnie uda się nam dopełnić ten system
– dodaje wojewoda.