Wstępne podsumowanie świątecznych wyjazdów i powrotów przez KWP w Krakowie.

0

Wstępny bilans tegorocznych wyjazdów i powrotów bożonarodzeniowych pokazuje, że w okresie od 21 do 26 grudnia 2018 roku na małopolskich drogach doszło do 43 wypadków, w których  śmierć poniosły 4 osoby (w tym 3 pieszych i 1 kierujący), a 61 zostało rannych. W porównaniu do ubiegłorocznych Świąt Bożego Narodzenia, na drogach odnotowano o 1/3 mniej zabitych.

Do pierwszego wypadku śmiertelnego doszło w sobotę 22 grudnia br. ok godz. 18:05 w miejscowości Chyżne – w powiecie nowotarskim. Jak wstępnie ustalono, kierujący samochodem osobowym marki Audi, u którego badanie trzeźwości wykazało blisko 0,9 promila alkoholu w organizmie, potrącił 58 – letniego pieszego, który w wyniku poniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

W Wigilię 24 grudnia br., miały miejsce trzy wypadki śmiertelne. Do pierwszego z nich doszło ok godz. 7:00 w miejscowości Jadowniki – w powiecie brzeskim, gdzie jak wynika ze wstępnych ustaleń 48 – letni kierujący samochodem marki Honda, potrącił 47-letniego mężczyznę przechodzącego przez przejście dla pieszych. W wyniku odniesionych obrażeń pieszy poniósł śmierć na miejscu.

Kolejny wypadek tego dnia wydarzył się ok godz. 11:40 w miejscowości Słaboszów – w powiecie miechowskim. Na poboczu drogi ujawniono ciało 76 – letniego mężczyzny. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, osoba ta mogła zostać potrącona przez pojazd, którego kierujący oddalił się z miejsca zdarzenia.

Trzeci wypadek miał miejsce na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Gruszowiec w powiecie limanowskim. Jak wstępnie ustalono 35-letni mężczyzna, kierujący samochodem osobowym marki Hyundai stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w prawidłowo jadący pojazd ciężarowy. W wyniku poniesionych obrażeń kierujący pojazdem marki Hyundai zmarł po przewiezieniu do szpitala.

W czasie prowadzonych działań policjanci wyeliminowali z ruchu 64 kierujących prowadzących pojazd w stanie nietrzeźwości, u których badanie wykazało powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Podczas ubiegłorocznych Świąt Bożego Narodzenia, tj. od 21 do 26 grudnia 2017 roku  w Małopolsce doszło do 48 wypadków, w których zginęło 6 osób, a 57 zostało rannych.    

Przed nami wyjazdy noworoczne, apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i życzliwość na drodze, aby każdy szczęśliwie mógł wrócić do domu.     

Materiał: Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.