Wykorzystując nieobecność dziadków, wnuczek skradł z sejfu ponad 30 tysięcy złotych!

0

Wyjątkowo niewdzięcznym okazał się wobec swoich bliskich, 20-letni mieszkaniec Krakowa. Mężczyzna pod koniec ubiegłego roku, wykorzystując nieobecność dziadków, przyszedł do ich mieszkania w towarzystwie dwóch młodszych kolegów. Razem skradli z sejfu ponad 30 tys. złotych.

Po tym zdarzeniu, wnuk zerwał jakiekolwiek kontakty ze poszkodowanymi, którzy powiadomili Policję.   Mężczyzna ukrywał się, podejrzewając, że policja może go szukać. 8 stycznia br.  został zatrzymany przez kryminalnych z VI Komisariatu Policji w jednym z mieszkań na Kurdwanowie. Tego samego dnia w ręce stróżów prawa wpadło dwóch jego kolegów.

Mężczyźni usłyszeli zarzut włamania, a wyrodny wnuk dodatkowo odpowie za zdewastowanie mieszkania, które wynajął po  obrabowaniu dziadków. Za skradzione pieniądze, złodzieje kupili również samochód, telewizor i nowoczesną konsolę do gier. Pozostałą gotówkę pochłonęły ich bieżące wydatki. Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności- poinformował nas mł. insp. Sebastian Gleń Rzecznik Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie