Wypadek drogowy oraz pożar budynku w Gdowie. FOTO!

0

Minione dwa dni były bardzo wytężonym okresem dla strażaków z Gdowa, gdzie najpierw doszło do poważnego wypadku drogowego a wczoraj w jednym z budynków spaliło się poddasze i dach.


W niedzielę około godziny 10:40 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Wieliczce wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w Gdowie na ul. Krakowskiej.

Do akcji zadysponowano zastępy z OSP Gdów oraz  JRG Wieliczka.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono że doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych, w wyniku czego   poszkodowana została jedna osoba (2,5 letnia dziewczynka). Na miejscu interweniował Zespół Ratownictwa Medycznego, który przetransportował dziewczynkę do szpitala.

Działania strażaków trwały godzinę. Na ten czas DW 966 była zamknięta dla ruchu.

Foto: OSP Gdów


W dniu 5 marca w godzinach porannych w miejscowości Gdów doszło do pożaru budynku mieszkalnego.

Dyżurny Operacyjny SK KP PSP w Wieliczce zadysponował na miejsce zdarzenia zastępy z:

  • JRG Wieliczka x5
  • OSP Gdów x2
  • OSP Marszowice x1
  • OSP Winiary x1

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu mediów w budynku, podaniu 2 prądów wody w natarciu na ognisko pożaru oraz 1 prądu wody w obronie na palący się dach. Następie wykonaniu prac rozbiórkowych konstrukcji więźby dachowej, ocieplenia poddasza oraz drewnianego stropu nad parterem,przewietrzeniu i oddymieniu pomieszczeń oraz dokonaniu w nich pomiaru stężenia tlenku węgla, zabezpieczeniu uszkodzonego dachu plandeką ochronną – informuje KP PSP w Wieliczce

Foto: OSP Winiary