Wypadek z udziałem karetki transportowej w Krakowie na węźle L. Rayskiego. ZDJĘCIA!

0

Wczoraj przed godziną 13, na skrzyżowaniu alei Jana Pawła II z ul. Stella Sawickiego doszło do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów w tym karetki transportowej, która w wyniku zdarzenia przewróciła się na bok.


Kilkanaście minut przed godziną 13 na w. Rayskiego w Krakowie doszło do nieszczęśliwego zdarzenia. Karetka transportowa ze Szpitala w Proszowicach poruszając się z włączonymi sygnałami zderzyła się z samochodem osobowym marki Peugeot, w skutek czego przewróciła się na bok. Ratownicy przewozili w tym momencie mężczyzne z urazem głowy do jednego z krakowskich szpitali.

W wyniku wypadku poszkodowany został transportowany mężczyzna oraz dwóch ratowników z załogi. Wszyscy trzej przetransportowani zostali przez przybyłe na miejsce Zespoły Ratownictwa Medycznego do krakowskich szpitali.

Strażacy za pomocą specjalistycznych poduszek pneumatycznych oraz z pomocą ciężkiego samochodu ratownictwa technicznego postawili ambulans na kołach.

Na miejscu działań: JRG SA Kraków wraz z dowódcą jednostki, Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Wydział Ruchu Drogowego KMP Kraków.

Fot. KMRT/ oraz własne.