Wypadki i kolizje w nowosądeckim. FOTO!

0

Do trzech zdarzeń drogowych doszło wczoraj na terenie powiatu nowosądeckiego.

O godzinie 6.07 zastęp z JRG nr 1 w Nowym Sączu zadysponowany został do działań w Nowym Sączu na ulicy Tarnowskiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że zderzeniu uległy dwa samochody osobowe BMW oraz Mitsubishi. Pojazdami podróżowali sami kierujący, którzy nie zgłaszali dolegliwości. Z samochodów na jezdnię wyciekły płyny eksploatacyjne.

Około godziny 14.33 zastępy z JRG w Krynicy Zdroju, OSP Łabowa oraz OSP Nowa Wieś zadysponowane zostały do działań na drodze w Łabowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego Subaru i pojazdu specjalnego -autolaweta Ford Transit. Kierujący samochodem specjalnym, aby uniknąć najechania na tył samochodu osobowego Subaru, zjechał gwałtownie na pobocze, po czym przewrócił się na prawy bok. Na samochodzie specjalnym znajdował się zezłomowany wrak pojazdu wieziony na złomowisko w Nowym Sączu.

Ok godziny 12.44 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Niskowa oraz OSP Podrzecze zadysponowane zostały do działań w Świniarsku. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że zdarzenie miało miejsce na moście nad lokalnym potokiem  i brały w nim udział dwa pojazdy tj. VW Beetle oraz Audi 80. Samochodami podróżowało łącznie pięć osób. Dwie osoby zostały poszkodowane. Obydwa samochody znajdowały się na drodze głównej utrudniając ruch uliczny. Działania strażaków  polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Osoba znajdującą się w pojeździe została na polecenie  lekarza ewakuowana z pojazdu na noszach typu deska i przewieziona do szpitala. Po przyjeździe kolejnej karetki druga osoba poszkodowana została jej przekazana i przewieziona do szpitala.

Źródło KM PSP Nowy Sącz