Zatrzymano 32-letniego obywatela Francji, który niszczył zaparkowane samochody – FILM!

0

Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 32-letniego obywatela Francji, który  wracając z nocnej imprezy, niszczył zaparkowane samochody. Zatrzymany obcokrajowiec usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. 

13 marca br. około północy dyżurny z I Komisariatu został zaalarmowany przez jednego ze strażników pełniących służbę w Areszcie Śledczym na ul. Montelupich, który zauważył mężczyznę kopiącego po zaparkowanych samochodach.  Wandal zbiegł w nieznanym kierunku przed przyjazdem patrolu. Policjanci ujawnili, że 5 zaparkowanych tam pojazdów ma oderwane lusterka.  Kilkanaście minut później pojawił się kolejny sygnał o mężczyźnie niszczącym pojazdy. Tym razem został zauważony w rejonie krakowskiego Kazimierza. Jednego z mieszkańców obudził hałas dochodzący z ulicy. Gdy wyjrzał przez okno zobaczył wandala, który kopał po karoserii jego auta. Właściciel wybiegł na ulicę – chcąc zatrzymać sprawcę, lecz ten zaczął uciekać. Pokrzywdzony powiadomił dyżurnego policji o zdarzeniu i biegnąc za wandalem na bieżąco przekazywał dokąd ucieka. Skierowani we wskazanym kierunku policjanci z  Komisariatu Policji I w Krakowie  zatrzymali przestępcę. Okazał się nim 32-letni obywatel Francji. Znajdował się pod wpływem alkoholu. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Ustalono, że mężczyzna przyjechał do Krakowa na krótki wypoczynek. Swoje chuligańskie zachowanie tłumaczył wypitym w nadmiarze alkoholem.
32-latek zniszczył  w sumie 6 samochodów, a szkody zostały oszacowane przez właścicieli na kwotę 10 tysięcy. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze.

Nagranie z monitoringu: