Zatrzymano dwie osoby, podejrzane o śmiertelne potrącenie trójki pieszych w Świdniku.

0
23-letni Dawid P. miał rany kłute ciała

Policjanci zatrzymali 2 osoby, w tym kierowcę podejrzewanego o śmiertelne potrącenie trójki pieszych w Świdniku
20 stycznia br. godz. 22:50 w miejscowości Świdnik trzy osoby, tj. 36 – letnie małżeństwo oraz ich 10 – letni syn, gdy szli chodnikiem zostali potrąceni przez samochód. Rodzina zginęła na miejscu. Kierujący zbiegł z miejsca zdarzenia. Na miejscu nie było żadnych naocznych świadków, a ofiary zostały odnalezione przez przechodniów.

Po otrzymanym zgłoszeniu policjanci natychmiast podjęli intensywne czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy tego tragicznego w skutkach zdarzenia. Na miejscu wypadku pracowała grupa dochodzeniowo śledcza z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz biegły z zakresu ruchu drogowego. Wszystkie czynności wykonywane były pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Nowym Sączu. Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie została także powołana specjalna grupa, w skład której weszli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, którzy skoncentrowali się na ustaleniu jaki pojazd brał udział w zdarzeniu i tożsamości zbiegłego kierowcy.

Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania skutkowały zatrzymaniem 21 stycznia ( około godz. 13) kierowcy podejrzewanego o śmiertelne potrącenie pieszych i drugiego mężczyzny mającego związek z tym zdarzeniem. To mieszkańcy Sądecczyzny – mężczyźni w wieku 17 i 21 lat. Na posesji jednego z nich w zamkniętym garażu policjanci znaleźli samochód, który dokładnie zakryty był folią. Okazało się, że pojazd posiada poważne uszkodzenia, które mogą świadczyć, że brał udział w wypadku. Pojazd poddawany jest oględzinom, a biegli w tej chwili weryfikują czy uszkodzenia maja związek z przedmiotowym zdarzeniem.

Zatrzymane osoby zostały przewiezione do siedziby Komendy Miejskiej Policji w Nowy Sączu. Uprzednio w placówce zdrowotnej pobrano im krew celem przebadana na zawartość alkoholu i narkotyków we krwi. Czynności procesowe z udziałem będą wykonywane po uzgodnieniach z prokuraturą.

Intensywna praca zaangażowanych w poszukiwania policjantów, przesłuchania świadków jak i ślady zabezpieczone na miejscu zdarzenia to m.in. te czynniki, które doprowadziły śledczych na trop sprawcy wypadku.

Źródło Małopolska Policja