Zatrzymany sprawca ugodzenia nożem

0

Krakowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w centrum miasta ugodził nożem 63-latka. 27-letni sprawca odpowie za usiłowanie dokonania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozić mu może do 10 lat więzienia. Decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu.

3 lipca br. około godziny 19, policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie zostali wezwani na jedną z ulic krakowskiego Kazimierza, gdzie miało dojść do awantury pomiędzy kilkoma mężczyznami, w wyniku której jeden z nich miał zostać ugodzony nożem. Policjanci po przyjeździe na miejsce bardzo szybko ustalili przebieg zdarzenia. Okazało się, że do grupy stojących na ulicy trzech osób podbiegł młody mężczyzna, który wdał się z nimi w kłótnię, w trakcie której wyciągnął nóż kuchenny i zranił nim 63-letniego oponenta. Poszkodowany został przewieziony do jednego z krakowskich szpitali.

Ponieważ sprawca ugodzenia nożem oddalił się z miejsca zdarzenia policjanci szybko ustalili, że agresor udał się do jednego z mieszkań w pobliskim bloku. Na miejscu mundurowi wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili również jego dane w policyjnych bazach. Sprawdzenie wykazało, że 27-latek jest poszukiwany na podstawie decyzji sądu do odbycia kary 30 dni aresztu za jazdę po użyciu alkoholu. Ponadto policjanci w trakcie czynności zabezpieczyli nóż, którym wcześniej posługiwał się mężczyzna. 27-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu Policji przy ul. Szerokiej w Krakowie. Badanie wykazało 2 promile alkoholu w organizmie mężczyzny, jak również, że jest pod wpływem amfetaminy.
5 lipca zatrzymany w Prokuraturze Kraków Śródmieście – Zachód usłyszał zarzut usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 63-latka. Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia zastosował wobec podejrzanego jako środek zapobiegawczy trzymiesięczny areszt tymczasowy. Mieszkańca Kazimierza czekać będzie również odbycie 30 dni zaległej kary aresztu za popełnione wcześniej wykroczenie – prowadzenie pojazdów po użyciu alkoholu. W związku z przedstawionym mu w prokuraturze zarzutem grozić mu może do 10 lat więzienia.