Trzy zdarzenia drogowe w bliskiej odległości. Strażacy wykonali dostęp do jednej z poszkodowanych. FOTO!

0

Poniedziałkowa noc była pracowita dla służb w powiecie nowosądeckim. Tylko w przeciągu godziny alarmowani byli do trzech zdarzeń drogowych w Mogilnie i Paszynie.

Ok godziny 21.23 Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania KM PSP w Nowym Sączu odebrał zgłoszenie o wypadku w Mogilnie. Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Mogilno oraz OSP Paszyn.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w zderzeniu brały udział dwa samochody osobowe tj. Citroen oraz Audi, którymi podróżowali sami kierujący. Jedna osoba kierująca znajdowała się w pojeździe i nie mogła się z niego sama wydostać. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali do niej dostęp poprzez usunięcie drzwi w pojeździe. Droga powiatowa była zablokowana w obydwu kierunkach.

Na miejscu działania prowadził ZRM, JRG 1 Nowy Sącz i OSP Mogilno.

Do zdarzenia zadysponowano również strażaków z OSP Paszyn, którzy podczas dojazdu do wypadku najechali na kolejne zdarzenie drogowe. Samochód osobowy wypadł z drogi i zakończył podróż w rowie. Pojazdem jechały trzy osoby. Do szpitala na badania trafiła matka i jej trzymiesięczne dziecko, ale na szczęście nic poważnego im się nie stało. Mężczyzna był trzeźwy. Policjanci ukarali go mandatem.

Wcześniej o godzinie 21.13. na jednej  z ulic Paszyna, samochód osobowy wypadł z drogi i zatrzymał się w przydrożnym rowie. Na szczęście kierowcy nic poważnego się nie stało. Strażacy pomogli mu wyciągnąć pojazd na drogę. Policjanci przebadali mężczyznę alkomatem. Okazało się, że był trzeźwy. Za nieostrożną jazdę został ukarany mandatem.

Źródło: KM PSP Nowy Sącz