Trzy zdarzenia drogowe w powiecie nowosądeckim. FOTO!

0

Do kilku zdarzeń drogowych doszło wczoraj w powiecie nowosądeckim.

Około godziny 7.57 doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów na ulicy Nawojowskiej w Nowym Sączu. Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania KM PSP w Nowym Sączu na miejsce zadysponował zastępy z JRG nr 1 i 2 w Nowym Sączu.

W wyniku zderzenia Fiata Doblo z Renault Kangoo, poszkodowane zostały dwie osoby. ZRM zabrał rannych na SOR w Nowym Sączu. Działania strażaków trwały prawie dwie godziny.

O godzinie 7.42 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Bogusza oraz OSP Królowa Górna zostały zadysponowane przez SK KM PSP w Nowym Sączu do zdarzenia drogowego w miejscowości Bogusza . Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód osobowy Citroen zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. W samochodzie zamontowana była instalacja LPG, dlatego strażacy działali ze szczególną ostrożnością.  W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Działania strażaków trwały prawie godzinę.

Po godzinie 7 te same zastępy ( JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Bogusza oraz OSP Królowa Górna) zadysponowane zostały do działań w Królowej Górnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że kierująca pojazdem Skoda Octavia po pokonaniu zakrętu wpadła w poślizg i potrąciła 17-sto letnią dziewczynę. Po czym samochód wjechał do przydrożnego rowu i przodem uderzył w betonową studzienkę. Poszkodowana 17-sto latka doznała obrażeń. Kierująca samochodem nie odniosła widocznych obrażeń. Pojazd znajdował się poza drogą i nie powodował utrudnień w ruchu drogowym. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Poszkodowaną osobę przekazano przybyłej załodze Pogotowia Ratunkowego. Dokonano rozłączenia instalacji elektrycznej w uszkodzonym samochodzie osobowym. Działania strażaków trwały czterdzieści minut.

Źródło oraz foto: KM PSP w Nowym Sączu