Zdarzenia drogowe w powiecie nowosądeckim, nie żyją dwie osoby.ZDJĘCIA!

0
Do dwóch śmiertelnych wypadków doszło dziś nad ranem ok godziny 8:30 w powiecie nowosądeckim. Policjanci apelują, by z uwagi na trudne warunki na drogach zachować szczególną ostrożność, ponieważ na mokrej i śliskiej powierzchni łatwo stracić panowanie nad pojazdem, a droga hamowania jest znacznie dłuższa niż zazwyczaj.
Około godziny 8:30 do Dyżurnego Operacyjnego Stanowiska Kierowania KM PSP w Nowym Sączu wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na DK87 w Młodowie, gdzie zderzyły się dwa samochody marki Volvo oraz Ford.
Dyżurny Operacyjny zadysponował na miejsce zastępy z JRG 2 Nowy Sącz, OSP Piwniczna Zdrój oraz OSP Głębokie.
Po  przybyciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej, przystąpiono do ewakuacji zakleszczonych osób z samochodu marki Ford. Po uwolnieniu ranni trafili pod opiekę Ratowników z Zespołów Ratownictwa Medycznego. Najciężej ranna była pasażerka samochodu u której stwierdzono NZK. Kobieta była reanimowana na miejscu zdarzenia, by po chwili przywrócić jej funkcje życiowe. W krytycznym stanie trafiła do szpitala. Niestety kobieta zmarła na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, miała 38 lat.

Do szpitala trafił również kierowca Volvo.

DK 87 była zablokowana a następnie wprowadzono ruch wahadłowy.

Fot. OSP Piwniczna-Zdrój, OSP Głębokie

Do kolejnego śmiertelnego wypadku doszło w Nowym Sączu na ulicy Węgierskiej. Samochód dostawczy potrącił tam przechodzącego przez pasy 89-latka.
W wyniku uderzenia mężczyzna doznał poważnych obrażeń ciała. Ratownicy z Zespołu Ratownictwa Medycznego, przetransportowali rannego mężczyznę do szpitala w Nowym Sączu. Niestety mężczyzny nie udało się uratować.
Jak informuje asp. Iwona Grzebyk-Dulak z Nowosądeckiej Policji – Kierowca dostawczego mercedesa był trzeźwy.
Wszystkie wykonane przez policjantów czynności, opinie biegłych i postępowania, które będą w sprawach tych tragicznych zdarzeń prowadzone, pozwolą dokładnie wyjaśnić ich okoliczności i przyczyny.