Zdewastował dwa przystanki autobusowe tłuczkiem do mięsa i kostką brukową.

0

Policjanci Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych zatrzymali 21-letniego wandala, który doszczętnie zniszczył dwa przystanki autobusowe w gm. Świątniki Górne. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.


Do zdarzenia doszło 1 marca br., kiedy to dyżurny KP w Świątnikach Górnych odebrał zgłoszenie o dewastacji dwóch przystanków autobusowych w m. Ochojno. Policjanci ustalili świadków zdarzenia, jak i zabezpieczyli monitoring z pobliskiego sklepu, który zarejestrował całe zdarzenie.

Na nagraniu widać, jak młody mężczyzna rzuca kostką brukową w szyby jednego z przystanków, po czym udaje się na drugą stronę ulicy i… tłuczkiem do mięsa uderza w szyby drugiego przystanku, a gdy tłuczek się rozpada, wyrywa  kosz na śmieci i rzuca nim w przystanek.

Policjanci w wyniku prowadzonych  czynności, jak i dzięki zabezpieczonemu nagraniu z monitoringu, w ciągu kilku godzin  ustalili personalia wandala i niezwłocznie dokonali jego zatrzymania.

Okazał się nim 22-letni mieszkaniec gm. Świątnik Górnych, który w chwili zdarzenia działał pod wpływem alkoholu. Policjanci przewieźli go do KP w Świątnikach Górnych, gdzie wykonali dalsze czynności z jego udziałem, a po ich zakończeniu wandal trafił do izby wytrzeźwień.

Następnego dnia, po wytrzeźwieniu, 21-latek usłyszał dwa zarzuty zniszczenia wiat przystankowych (art. 288 par. 1 kk w zw. z art. 57a par. 1 kk). Za takie przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Straty zostały wycenione na kwotę 7 000 zł.

FOTO: Małopolska Policja