Złodzieje przyczynili się do śmierci człowieka. Szuka ich policja.

0

1 lipca 2018 roku ok. godz.10.38 włamywacze wtargnęli na teren jednego z domów jednorodzinnych w pobliżu ulicy Chełmońskiego w Chrzanowie.

Dostali się do wnętrza nieruchomości wchodząc drzwiami od garażu, które nie były zamknięte. Następnie wyłamali zamek w drzwiach prowadzących do pomieszczeń mieszkalnych i plądrowali niezamieszkałą część domu. Hałasy usłyszał 66-letni gospodarz. Kiedy przestępcy zorientowali się, że zostali przyłapani na gorącym uczynku, rzucili się do ucieczki. Właściciel posesji będąc w szoku, zdążył jeszcze zadzwonić do rodziny, po czym – zapewne w efekcie przeżytego stresu – zasłabł i stracił przytomność. Krewny o sytuacji natychmiast powiadomił Policję, na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Pomimo intensywnie prowadzonej akcji reanimacyjnej zarówno na miejscu zdarzenia jak i w szpitalu, mężczyzna zmarł. W tym wypadku chęć łatwego zysku przyczyniła się do śmierci niewinnego człowieka.

Dochodzenie w sprawie włamania prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie. Osoby, które posiadają informacje na temat włamywaczy lub pomocne w ustaleniu ich tożsamości proszone są o przekazywanie informacji na numer tel. 32-62-46-255. Gwarantujemy anonimowość.