Zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego PSP w Bochni.

0

W dniu 30 stycznia 2018 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni odbył się uroczysty apel z okazji zdania i przyjęcia obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego PSP. Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej z dniem 31 stycznia 2018 r. odwołał ze stanowiska Komendanta Powiatowego PSP w Bochni st. bryg. mgr inż. Krzysztofa Kokoszkę, a obowiązki te powierzył st. kpt. mgr inż. Robertowi Cieśla.

St. bryg. mgr inż. Krzysztof Kokoszka z dniem 31 stycznia 2018 r. zakończył czynną służbę i przeszedł na zaopatrzenie emerytalne.

Pan st. bryg. mgr inż. Krzysztof Kokoszka mundur strażacki założył w 1990 roku, kiedy został słuchaczem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Później służbę pełnił kolejno w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie, Komendzie Wojewódzkiej PSP w Krakowie, od roku 2003 r. kierował Komendą Powiatową PSP w Bochni.

Obowiązki Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bochni z dniem 1 lutego 2018 r. zostały powierzone st. kpt. mgr niż. Robertowi Cieśla. Pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego PSP jest absolwentem Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie, Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, jak również Prywatnej Wyższej Szkoły Ochrony Środowiska w Radomiu. Służbę w Państwowej Straży Pożarnej pełni od 01 września 1995r. W Komendzie Powiatowej PSP w Bochni pełni służbę od 1 kwietnia 1997 r., zdobywając doświadczenie na wielu zajmowanych stanowiskach. Na ostatnio zajmowanym stanowisku, od dnia 25 marca 2016 r. kierował Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą PSP w Bochni.

Źródło: KP PSP Bochnia