Strona główna małopolska Bezpieczne święta na małopolskich drogach

Bezpieczne święta na małopolskich drogach

0

Wstępny bilans tegorocznych wyjazdów świątecznych pokazuje, że było bezpieczniej niż w roku ubiegłym. W okresie od 23 do 26 grudnia 2022 roku doszło do 5 wypadków drogowych, w których 6 osób zostało rannych. Ofiar śmiertelnych nie było.

Przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia nad bezpieczeństwem podróżnych czuwali małopolscy policjanci ruchu drogowego, których głównym zadaniem była pomoc kierującym w spokojnym dotarciu do celu podróży. Funkcjonariusze reagowali na wykroczenia popełniane przez kierujących, tj. przekraczanie dopuszczalnej prędkości jazdy, nieprawidłowe wyprzedzanie, jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, przewożenie dzieci poza specjalnym fotelikiem ochronnym. Dużą wagę przykładano do kontroli trzeźwości kierowców. W czasie prowadzonych działań policjanci wyeliminowali z ruchu 29 kierujących w „stanie nietrzeźwości”  (u których badanie wykazało powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie).

Podczas ubiegłorocznych Świąt Bożego Narodzenia doszło do 9 wypadków, również bez ofiar śmiertelnych, w których 13 osób zostało rannych, 29 kierowców prowadziło pojazd w „stanie nietrzeźwości”, a 1 pod wpływem narkotyków.