„Bitwa o remizy” i apel o udział w wyborach 15 października

0

W niedzielę, 15 października, odbywają się wybory do Sejmu i Senatu, a także referendum. Premier Mateusz Morawiecki w gminie Gołcza przypomniał o akcjach profrekwencyjnych, które mają zachęcać do wzięcia udziału w wyborach. Premierowi towarzyszył wojewoda małopolski Łukasz Kmita oraz parlamentarzyści Małgorzata Wassermann, Elżbieta Duda oraz Jacek Osuch. Gminy do 20 tys. mieszkańców z frekwencją powyżej 60% mogą otrzymać 250 tys. zł na działalność kół gospodyń wiejskich, zespołów ludowych lub chórów oraz kolejne 250 tys. zł z przeznaczeniem na lokalne kluby sportowe. Gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w powiecie otrzyma milion złotych do budżetu obywatelskiego – mieszkańcy sami wybiorą, na co przeznaczą te środki. Mogą to być nowe place zabaw, remont ulic czy zasadzenie drzew i zmiana wyglądu przestrzeni publicznych.

Szef polskiego rządu przypomniał także o ogłoszonym wcześniej konkursie „Bitwa o remizę”. Gminy do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją otrzymają 1 mln zł na remont remizy lub innego budynku użyteczności publicznej.

Liczy się każdy głos – weź udział w niedzielnych wyborach
Nasz głos jest niezwykle ważny – decyduje o przyszłości Polski. 15 października Polki i Polacy mogą oddać głos w wyborach do Sejmu i do Senatu, a także w referendum. Lokale wyborcze będą czynne od 7:00 do 21:00. Jeśli nie wiesz, gdzie znajduje się Twoja komisja wyborcza, możesz to sprawdzić tutaj.

– Trzeba pójść w ogóle do głosowania. Niestety, w gminach mniejszych, w gminach wiejskich w szczególności, ludzie rzadziej chodzili do głosowania niż w wielkich miastach, dlatego przygotowaliśmy profrekwencyjny program – powiedział premier Mateusz Morawiecki.