Dawid Burzacki wygrywa plebiscyt na Strażaka Roku

0

Ma 33 lata i ogromy bagaż doświadczeń ratowniczych, na co dzień tata Gniewka i Beniamina. W OSP Jawiszowice pełni funkcję Dowódcy Grupy Medycznej, której jest również założycielem. Dawid Burzacki strażak z OSP Jawiszowice, bo o nim mowa zdobył tytuł Strażaka Roku w plebiscycie Gazety Krakowskiej.

„Burza” tak zwracają się do Strażaka Roku koledzy z jednostki, oraz nasi dziennikarze- to właśnie Dawid Burzacki wraz z redaktorem naczelnym Łukaszem Patrzykiem założyli Portal Ratowniczy 112Małopolska.pl .

„Dawid ma „rękę” do tworzenia i realizacji projektów- jednym z nich jest właśnie nasz Portal Ratowniczy. Za nim jednak powstał portal, Dawid Burzacki założył Zintegrowaną Służbę Ratowniczą- organizację ratowniczą, której obecnie jest prezesem. To właśnie na jednej ze zbiórek ZSR powstał pomysł zrobienia portalu. Od pomysłu Dawid wraz z Łukaszem, szybko przeszli do realizacji- efektem ich pracy jest nasz portal, który z dnia na dzień rośnie w siłę i staje się coraz bardziej popularny” – mówi Mateusz Korzec, dziennikarz i ratownik ZSR.

Zintegrowana Służba Ratownicza bardzo prężnie się rozwija, pisząc ten tekst próbowałem skontaktować się z Burzą, aby złożyć mu gratulacje. Niestety albo „stety” moi koledzy obecnie przebywają na szkoleniu z zakresu udzielania pomocy psychologicznej, więc nie było zbyt wiele czasu do rozmowy.

Podziwiam Dawida za to, że praktycznie całe swoje życie poświęca na ratownictwo, godząc przy tym wszystkim życie zawodowe i prywatne. Zawsze mówi, że śpieszy się do domu, bo czeka na niego ukochana Ewelina z dzieciakami.

Burza często powtarza, że na pierwszym miejscu jest rodzina, wszyscy jednak widzimy jak bardzo zaangażowany jest w życie OSP Jawiszowice i Zintegrowanej Służby Ratowniczej, która jest oczkiem w jego głowie.

Jako strażak przeszedł wszystkie etapy szkolenia od kursu podstawowego, aż po kurs naczelników. Funkcję zastępcy naczelnika w OSP Jawiszowice, pełnił przez okres 6 lat- niestety z powodów osobistych, zrezygnował z pełnionych obowiązków. W chwili obecnej Dawid Burzacki, pełni funkcję Dowódcy Grupy Medycznej w OSP Jawiszowice. Strażakiem jest od 25 lat.

Naszemu redakcyjnemu koledze gratulujemy zwycięstwa we wszystkich etapach plebiscytu i życzymy, aby ogień i zapał do pomagania innym nigdy nie zgasł.

Reportaż: Krzysztof – www.112Małopolska.pl

Aktualizacja: Po opublikowaniu artykułu dodzwonił się do mnie Dawid który przekazał specjalne podziękowania:

„Bardzo dziękuję za gratulacje, chciałem powiedzieć, że ten tytuł to nie tylko moja zasługa, a przede wszystkim zasługa ludzi z którymi na co dzień współpracuje i biorę udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych. W tym miejscu chciałem podziękować Łukaszowi, Markowi, Dawidowi, Tomkowi, Maćkowi i Czesiowi za wsparcie i za to, że w gorszych chwilach mojego życia potrafiliście stanąć murem i podać rękę- bo przecież straż to przede wszystkim praca zespołowa. Dzięki Panowie. I jeszcze ostatnie zdanie, no może dwa: Ewela dziękuję Ci za dwóch wspaniałych synów (nie łódź się, że nie będą z domu wybiegali na głos syreny 😉 ) i przepraszam za niedojedzone obiady, zarwane noce, gdy wybiegałem z domu bo „wzywała straż”. Dziękuje za wszystko” – mówi Dawid Burzacki.