Do służby w garnizonie małopolskim przyjęto dzisiaj kolejnych 50 nowych policjantów

0

30 grudnia br. do służby w małopolskiej Policji zostało przyjętych 50 osób w tym 13 kobiet. To już siódmy i ostatni nabór w 2020 r. do naszego garnizonu. Od początku roku zostało przyjętych 304 funkcjonariuszy.

Teraz przed nowo przyjętymi policjantami ślubowanie a następnie przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji. 18 osób będzie służyć w Komendzie Wojewódzkiej Policji. Również Komenda Miejska Policji w Krakowie zyska 10 nowych funkcjonariuszy.

1 nowy policjant trafi do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu zyska także jednego funkcjonariusza. Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych. Do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie i do Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce przydzielonych zostanie 3 policjantów. Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem, Komenda Powiatowa Policji w Proszowicach, Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu, Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach, Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie dostana po jednym, nowym funkcjonariuszu. Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu i Komenda Powiatowa Policji w Miechowie wzmocnione zostaną przez 2 nowych funkcjonariuszy. Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu zyska 4 policjantów.

To już siódmy i ostatni nabór w 2020 r. do naszego garnizonu. Od początku roku zostało przyjętych 304 funkcjonariuszy.

Małopolska Policja cały czas rekrutuje w swoje szeregi i kolejne przyjęcia planujemy już w najbliższych miesiącach.

Przed kandydatami, którzy chcą w przyszłości służyć w Policji, są jednakże m.in. testy sprawności fizycznej oraz teksty wiedzy ogólnej. Do tej pory kandydaci musieli zdawać je w szkołach Policji. Dzisiaj po raz pierwszy od 2005 r., testy te odbyły się w Małopolsce, w siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie.

Zostały przeprowadzone przez wydział doboru i szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Zachęcamy do składania podań. Szukamy młodych ludzi, absolwentów szkół średnich oraz osób z wykształceniem wyższym, którzy chcieliby zostać policjantami.

https://malopolska.policja.gov.pl/krk/praca-i-sluzba-w-policj/rekrutacja-do-sluzby/46,Rekrutacja-do-sluzby.html

fot. archiwum – Jacek Krawczyk Fotografia Ratownicza