Dramatyczna walka z czasem tarnowskich policjantów. W porę udało się uratować zdesperowaną kobietę

0

Dramatyczną walkę z czasem musieli stoczyć w poniedziałek tarnowscy policjanci, po tym jak przed południem odebrali telefon o znajdującej się na torach kobiecie. Informację przekazała Służba Ochrony Kolei, której śledzący zapis monitoringu pracownik, dostrzegł siedzącą na torach osobę, w okolicy stacji Tarnów-Mościce.


We wskazany rejon natychmiast udał się patrol z komisariatu Tarnów-Zachód. Kiedy tylko policjanci dotarli na miejsce, nie zastanawiali się długo i od razu ruszyli biegiem wzdłuż torowiska, kierując się od dworca, w stronę centrum miasta. Po pokonaniu około trzystu metrów zobaczyli siedzącą ze spuszczona głową, na torach kobietę w wieku około 50-lat. Dobiegli do niej, pomogli wstać i czym prędzej wraz z nią opuścili torowisko, słysząc odgłosy zbliżającego się składu.

Jak się okazało zdążyli z pomocą w samą porę, bo dosłownie za chwilę, kiedy tylko stanęli w bezpiecznym miejscu, po torze gdzie przed chwilą siedziała kobieta przejechał pociąg. Policjanci odsapnęli z ulgą i zajęli się panią, która powtarzała, że „nikomu nie jest potrzebna” i przyszła tu, by „poczekać na pociąg”.

Mundurowi poprosili o wsparcie medyczne i interwencję pogotowia ratunkowego, które zabrało mieszkankę Tarnowa do szpitala.

Damianie, Maćku – gratulujemy i dziękujemy za szybką i skuteczną akcję. Uratować komuś życie – wielka rzecz !

– Komenda Miejska Policji w Tarnowie.