Działał również na terenie Małopolski- prokuratura analizuje sprawy, którymi zajmował się Rutkowski

0

Jedna z ostatnich spektakularnych akcji byłego detektywa miała miejsce w Łodzi, chociaż nie brakuje przypadków działań Rutkowskiego na terenie Małopolski, ale o tym później.

Były detektyw Krzysztof Rutkowski* w 2019 roku wcielił się w rolę szeryfa (zresztą nie pierwszy raz) i swoimi służbowymi samochodami- stylizowanymi na radiowozy urządził pościg ulicami Łodzi- pościg zwieńczony zatrzymaniem/ ujęciem Wioletty J.- według byłego detektywa oszustki.

Rutkowskiego wynajął mężczyzna, który rzekomo miał zostać oszukany przez Wiolettę J.- czy na pewno został oszukany? O tym zapewne będzie rozstrzygał niezawisły Sąd. Sam „poszkodowany” pozostaje w zainteresowaniu organów ścigania. Wróćmy do łódzkiej operacji specjalnej rodem z filmów akcji. W sieci do dzisiaj krąży filmik, na który Rutkowski z krótkofalówką wydaje polecenia swoim zamaskowanym pracownikom- „blokujcie”, „jedziemy za nią”.

Pani Wioletta J. po całym spektaklu, w którym zagrała główną rolę u boku „gwiazdy” trafiła do szpitala- jest osobą schorowaną. Wątkiem oszustwa zajmuje się obecnie Prokuratura, ale co ciekawe, Prokuratura zajęła się również samym Rutkowskim.

Krzysztof Rutkowski usłyszał zarzuty

 – III Komisariat Policji w Łodzi , na polecenie prokuratora nadzorującego postępowanie z PR Łódź-Polesie, kilka dni temu przedstawił Krzysztofowi R. zarzut popełnienia czynu z ustawy o usługach detektywistycznych, konkretnie z art. 46 ust. 2. (popełniają czyn zabroniony osoby, które wykonują działalność w zakresie takich usług bez wymaganego wpisu do rejestru; chodzi również o osobę, która wykonuje czynności detektywa bez wymaganej licencji- informuje prokurator Marta Stachowiak-Klimaszewska szefowa poleskiej prokuratury.

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że Krzysztof Rutkowski w 2018 roku został prawomocnie skazany na rok pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres 5 lat próby- to taki dobry gest Temidy, która daje szansę na poprawę i życie zgodne z prawem. Wyrok wydał Sąd Okręgowy w Warszawie. Najwyraźniej Rutkowski olał Temidę- ponieważ Prokuratura badając sprawę Pani Wioletty J. dopatrzyła się wielu nieprawidłowości i działań niezgodnych z prawem właśnie przez Rutkowskiego…

– W toku postępowania ustalono, że wszystkie czynności były nadzorowane i zlecone przez Krzysztofa Rutkowskiego – dodaje prok. Klimaszewska. Zdaniem prokuratury nie było to żadne ujęcie obywatelskie, jak próbuje to przedstawić Rutkowski, otrzymał bowiem zlecenie ustalenia miejsca pobytu Wioletty J., która była również przez niego śledzona, a tego bez licencji robić nie wolno.

Widmo więzienia zawisło nad Rutkowskim

Kiedy Sąd może „odwiesić wyrok” z 2018 roku? Sąd może odwiesić wyrok w sytuacji, gdy skazany rażąco narusza porządek prawny. Czy Krzysztof Rutkowski narusza porządek prawny? Według oceny prawników tak- świadczyć o tym mogą liczne postępowanie, które toczą się w różnych prokuraturach na terenie całego kraju. Do wykonania kary pozbawienia wolności, może dojść również wtedy, gdy Rutkowski w okresie próby popełni przestępstwo podobne- a takie właśnie zarzuca mu prokuratura z Łodzi-Polesia.

To nie pierwszy konflikt z prawem Rutkowskiego. Między innymi został ukarany za to, że w latach 2004–2006 w sposób bezprawny prowadził działalność detektywistyczną oraz bezprawnie pozbawiał ludzi wolności. Prowadził agencję detektywistyczną bez wpisu do rejestru. Oficjalnie jego firma oferowała usługi doradcze. Kontrowersyjny celebryta zaliczył również pobyt w areszcie, który trwał ponad 9 miesięcy- było to pokłosie tzw. afery paliwowej.

Na terenie Małopolski Rutkowski prowadzi wiele spraw- często organizuje konferencje, na które z reguły przychodzą tylko jego zaprzyjaźnieni dziennikarze. W najbliższym czasie przyjrzymy się sprawą, które w Małopolsce prowadził Krzysztof Rutkowski.

*Krzysztof Rutkowski wielokrotnie wyrażał zgodę na publikacje swojego wizerunku i pełnego imienia i nazwiska.