Działania Małopolskich Strażaków na Słowacji – ZDJĘCIA!

0

Po godzinie 6:00 nad ranem w sobotę 23 stycznia 2021 roku pierwsza grupa ponad 50 strażaków i czterech medyków przekroczyła granice Polsko-Słowacka w miejscowości Chyżne tym samym rozpoczynając misję pomocy w powszechnym testowaniu obywateli Słowacji na obecność koronawirusa. W działaniach uczestniczy 31 strażaków z województwa małopolskiego.

Druga grupa 11 strażaków i 34 medyków około godziny 7:00 przekroczyła granicę w miejscowości Piwniczna i pod eksportą miejscowej Policji udała się do wyznaczonych miejsc gdzie będą wspierać personel medyczny w wytypowanych punktach do testowania ludności na obecność COVID-19.

Lokalne władze przydzieliły strażakom PSP oraz medykom blisko 50 lokalizacji punktów do testowania ludności w pasie przygranicznym , m.in. w miejscowościach Trstena, Niżna, Zuberec, Hladovka, Chlebnice, Parnica, Velicna, Vysny Krubin, Zazriva, Radola Rudina, Rużomberok, Żilina, Rużomberok, Martin, Cadca, Kysucke Nove Mesto, Stara Lubovna, Kezmarok, Svidnik oraz Stropkov.

Strażacy wykonują zadania od godziny 8:00 do 20:00 w  wyznaczonych miejscach w ubraniach ochronnych oraz w ścisłym reżimie sanitarnym.

Współpraca ze stroną strona słowacką przebiega w profesjonalnej i życzliwej atmosferze. Działania polskich ratowników będą kontynuowane w niedzielę 24 stycznia 2021 roku.