I Pielgrzymka Rowerowa do Sanktuarium NMP na Jasną Górę w Częstochowie funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie z okazji 30-lecia PSP

22 lipca 2022, 16:12

W dniach 14-15.07.2022 r. została zorganizowana „I pielgrzymka rowerowa KW PSP w Krakowie” na Jasną Górę gdzie w dniu 15.07.2022 r. o godz. 14:30 została odprawiona msza święta w intencji małopolskich strażaków oraz ich rodzin z udziałem małopolskiego kapelana ks. bryg. Władysława Kuliga.

– Jesteśmy dumni, że aż 13 funkcjonariuszy KW PSP w Krakowie zdecydowało się na „I Pielgrzymkę Rowerową”, który wyruszy z placu Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie do Sanktuarium NMP na Jasną Górę. Trasa będzie prowadziła „Szlakiem Orlich Gniazd”, co dodatkowo dodaje utrudnień dla Was, ze względu na ciężki, zróżnicowany pod względem ukształtowania teren do pokonania.  Życzę wszystkim uczestnikom powodzenia oraz bezpiecznego dotarcia do celupowiedział Z-ca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Paweł Żaba

Dzień I – 14.07.2022 r. – cel 90 km
Strażaccy pielgrzymi wyruszyli o godz. 8:00 trasą wcześniej już zaplanowaną, która prowadziła przez następujące miejscowości i punkty:

– Zamek Tenczyn w Rudnie
– Zamek w Rabsztynie
– Zamek Bydlin
– Zamek Pilcza i Rezerwat Smoleń
– Ruiny strażnicy w Ryczowie
– Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu – gdzie na bazie namiotu pneumatycznego został zorganizowany nocleg i odpoczynek dla rowerzystów.

Dzień II – 15.07.2022 r. wyjazd o godz. 6:00 – cel 70km

– Zamek Bąkowiec Zawiercie – Skarżyce
– Zamek Bobolice
– Zamek Mirów
– Strażnica obronna w Przewodziszowicach
– Dolina Wiercicy – Złoty Potok
– Zamek Olsztyn
– Sanktuarium NMP na Jasnej Górze w Częstochowie

Strażacy po przejechaniu ok 160 km bezpiecznie dotarli do Sanktuarium NMP na Jasną Górę w Częstochowie. Warunki atmosferyczne były wręcz idealne dla rowerzystów – umiarkowana temperatura, lekki wiatr, ani kropli deszczu podczas całej trasy dodawały nam wiary w to, że cel, który postawiliśmy sobie na samym początku zostanie zrealizowany przez każdego z Nas. I tak też się stało z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Po uroczystej Mszy Świętej była chwila na zwiedzanie Sanktuarium oraz pamiątkowe zdjęcia. W drogę powrotną wyruszyliśmy autobusem z nadzieją, że wrócimy na Jasną Górę już za rok w jeszcze liczniejszym składzie.

Dziękujemy jako uczestnicy Małopolskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu nadbryg. Piotrowi Filipkowi oraz  Zastępcom MKW PSP za możliwość, wsparcie oraz pomoc w zorganizowaniu I Pielgrzymki Rowerowej. Również wielkie podziękowania składamy ks. bryg. Władysławowi Kuligowi za udział i modlitwę w mszy św. w intencji małopolskich strażaków.

W I Pielgrzymce Rowerowej udział wzięli:

– bryg. Konrad Konik
– bryg. Grzegorz Cegła
– mł. bryg. Tomasz Kosiba
– mł. bryg. Radosław Murias
– mł, bryg. Marek Cyran
– mł bryg. Jerzy Kok
– st. kpt. Łukasz Łotocki
– mł. kpt. Grzegorz Hrycaniuk
– asp. sztab. Paweł Stokłosa
– st. asp. Jarosław Kot
– st. asp. Hubert Ciepły
– st. str. Ilona Szczepańska
– st. str. Patryk Bigaj

Opracowanie – st. asp. Hubert Ciepły – zespół prasowy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej