Intensywne opady deszczu a w górach śniegu. IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne

0

W ciągu najbliższych 48 godzin nasz kraj znajdzie się pod wpływem układu niskiego ciśnienia o imieniu “AILTON”, który znad Morza Śródziemnego przez Nizinę Padańską i Bałkany przemieści się nad Ukrainę. Zatoka niżu z rodowodem śródziemnomorskim wraz z frontem okluzji sięgnie Polski, przynosząc opady na południu, centrum i wschodzie naszego kraju – informują synoptycy.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wydał ostrzeżenia 1 stopnia, przed intensywnymi opadami deszczu oraz 2 stopnia, przed intensywnymi opadami śniegu i deszczu ze śniegiem dla powiatu tatrzańskiego.

Według IMGW w powiatach województwa małopolskiego, prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym okresami silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia – miejscami od 30 mm do 45 mm. Natomiast w powiecie tatrzańskim prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym okresami silnym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej za okres ważności Ostrzeżenia od 25 cm do 35 cm.

Ostrzeżenie obowiązuje od dziś do wtorku.