Jawiszowice. Trwają poszukiwania uciekinierów- w akcji policyjny śmigłowiec

15 stycznia 2023, 14:29

W dniu dzisiejszym (15.01.2023r.), w godzinach rannych na terenie Czechowic- Dziedzic (woj. śląskie) policjanci próbowali zatrzymać do kontroli samochód osobowy marki BMW. Kierowca nie reagował na sygnały do zatrzymania i podjął ucieczkę. Samochód z ogromną prędkością uciekał w kierunku powiatu oświęcimskiego. Ostatecznie pojazd w miejscowości Jawiszowice (pow. oświęcimski) wypadł z drogi i ugrzązł w błocie.

Pojazdem poruszało się 8 osób nieznanej narodowości. 6 osób w tym małe dziecko udało się zatrzymać funkcjonariuszom Policji w pobliżu pojazdu, natomiast dwie osoby podjęły pieszą ucieczkę w kierunku pobliskiego lasu.

„Na miejscu obecnie pracują policjanci kryminalni ze Śląska i Małopolski. Technicy kryminalistyczni dokładnie sprawdzają pojazd i jego zawartość. Do otwarcia bagażnika pojazdu, potrzebna była interwencja Straży Pożarnej. W działaniach jest również policyjny śmigłowiec, który przy pomocy kamery termowizyjnej przeczesuje okoliczne lasy. W drodze do Jawiszowic w powiecie oświęcimskim są również funkcjonariusze  Straży Granicznej, którzy mają przeprowadzić czynności z obcokrajowcami.

Na miejsce ściągnięto również dodatkowe oddziały Policji, które uformowały tyralierę i  przeszukują las”- relacjonuje Dawid Burzacki, dziennikarz naszej redakcji.

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, równolegle do działań w Jawiszowicach, na terenie Czechowic-Dziedzic, trwają czynności Straży Granicznej, które wykonywane są wobec pasażerów innego pojazdu, który również zatrzymany.

Foto/video: Dawid Burzacki