,,KOBIETY STRAŻY 2021″ – kolejna edycja projektu druhen z OSP Maków Dolny

0

Czwarta edycja „OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU – KOBIETY STRAŻY 2021 ‘‘ – kolejny rok, w którym strażaczki z OSP Maków Dolny podkreślają swoją obecność w szeregach strażaków ochotników.

Autorzy projektu zwracają uwagę, że każdy może być członkiem straży, poprzez tworzenie i kontynuowanie idei i tradycji Ochotniczych Straży Pożarnych.

Ochotniczki z OSP Maków Dolny, biorąc udział w sesji i tworzeniu kalendarza chcą wesprzeć swoją jednostkę. Całość funduszy pozyskanych z rozprowadzenia kalendarza, który jest głównym materiałem promocyjnym projektu, będzie przeznaczona na adaptacje niewykończonych pomieszczeń na poddaszu. Planowane jest zaadaptowanie pomieszczenia do ćwiczeń gdzie będą odbywać się warsztaty i ćwiczenia z pierwszej pomocy. Planowane jest również zrobienie łazienki wraz z pralnią oraz magazynu na sprzęt. Autorem zdjęć jest pasjonat fotografii ratowniczej- Mateusz Wilczek, natomiast pomysłodawcą projektu jest prezes zarządu jednostki OSP Maków DolnyMateusz Szklarczyk wraz z druhnami.  Idea stworzenia tego wyjątkowego projektu pojawiła się  pod koniec 2017 roku, co roku dociera do coraz szerszego grona odbiorców.

Honorowy patronat nad Ogólnopolskim Projektem Kobiety Straży 2021 objęli:

Łukasz Kmita – Wojewoda Małopolski,

Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego,

Waldemar Pawlak – Prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej,

Józef Bałos – Starosta Suski,

Paweł Sala – Burmistrz Makowa Podhalańskiego.

Krzysztof Okrzesik – Komendant Państwowej Straży Pożarnej
w Suchej Beskidzkiej

Nasza redakcja objęła patronatem medialnym to przedsięwzięcie.