Ostrzeżenie przed silnymi opadami deszczu

0
Ostrzeżenia meteorologiczne dla województwa małopolskiego
IMGW
Intensywne opady deszczu z burzami STOPIEŃ: 2

Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana suma opadów miejscami od 40 mm do 80 mm. W trakcie opadów deszczu możliwe burza z porywami wiatru do 60 km/h.

Ważne: Od: 2019-05-21 17:25 Do: 2019-05-22 10:00
Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie

Ostrzeżenie hydrologiczne
W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu (również o charakterze burzowym), w zlewniach: Soły, Skawy, Raby, Dunajca, Ropy i na mniejszym bezpośrednich dopływach Wisły na terenie województwa, spodziewane są wzrosty poziomu wody w strefie stanów średnich i do strefy stanów wysokich, lokalnie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych (szczególnie w południowej części województwa).
W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu (również o charakterze burzowym), w zlewniach: Małej Wisły, Przemszy, Brynicy i Soły spodziewane są wzrosty poziomu wody w strefie stanów średnich i do strefy stanów wysokich, lokalnie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.
POLSCY ŁOWCY BURZ
Intensywne opady deszczu na południu Polski utrzymają się do jutra. W naszym systemie Skypredict obowiązują ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia obejmujące znaczną część woj. śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego oraz południową część woj. świętokrzyskiego. Miejscami w ciągu 24 godzin może spaść nawet 40-70 mm opadu, a w przypadku wystąpienia opadów konwekcyjnych punktowo więcej. Opady deszczu mogą doprowadzać do podtopień, a w przypadku wystąpienia opadów konwekcyjnych, również lokalnych powodzi błyskawicznych.