Pijany kierowca spowodował wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia

0

Kierowca jeepa na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia pozostawiając w pojeździe dwóch pasażerów. Jeden z nich, z urazem kręgosłupa, został przewieziony do szpitala w Krakowie. 

Policjanci ustalili tożsamość kierującego i udali się do jego miejsca zamieszkania. Mieli podejrzenie, że mężczyzna może ukrywać się w domu. Mundurowi przeszukali więc wszystkie pomieszczenia mieszkalne i na strychu budynku znaleźli 29-latka. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie  policjanci  zbadali jego stan  trzeźwości. Mężczyzna miał  ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 29-latek  wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością wsiadając za kierownicę po alkoholu i przewożąc pasażerów.
Prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.  Jeszcze surowiej traktuje się nietrzeźwych sprawców wypadków, którym  grozić może nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o zachowanie trzeźwości na drodze. Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierowca stanowi poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Jazda w stanie nietrzeźwości jest zabroniona! Apelujemy również do pasażerów, aby nie podróżowali z pijanym kierowcą i nie narażali własnego życia i zdrowia na niebezpieczeństwo.